Gabinet psychologiczny w Poznaniu

 

 

Kinga Żołnowska

psycholog

Ukończyłam psychologię kliniczną na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jestem również absolwentką dwuletniego Studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży organizowanego przez Krakowskie Centrum Psychodynamiczne oraz rocznego kursu terapii systemowej indywidualnej i rodzin w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej. Uczestniczyłam w licznych szkoleniach z zakresu pomocy psychologicznej oraz diagnozy i terapii dzieci. Szczegółowe informacje o zdobytych kwalifikacjach zawodowych znajdują się tutaj.

Od 2010 r. wspieram dzieci i dorosłych w rozwoju, a także pomagam w poradzeniu sobie z trudnymi doświadczeniami i odbudowaniu poczucia bezpieczeństwa. Specjalizuję się w pomocy dzieciom i rodzinom przeżywającym trudności w budowaniu wzajemnych relacji. Posiadam bogate doświadczenie w pracy z rodzicami zastępczymi oraz dziećmi w każdym wieku. Poza wsparciem indywidualnym, zajmuję się także prowadzeniem szkoleń, warsztatów i treningów umiejętności psychospołecznych oraz grup wsparcia. W swojej pracy kieruję się zasadami Kodeksu Etyczno-Zawodowego Psychologa.

Oferuję:

  • Pomoc psychologiczną dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych
  • Konsultacje wychowawcze
  • Konsultacje wychowawcze
  • Pomoc psychologiczną w okresie okołoporodowym
  • Treningi, warsztaty

Myśląc o rozwoju i funkcjonowaniu człowieka, wykorzystuję przede wszystkim teorię przywiązania. W swojej pracy opieram się na zrozumieniu natury i kształtu relacji panujących w rodzinie teraz i w przeszłości, by lepiej wyjaśnić trudności doświadczane przez poszczególne osoby. Rodzicom zgłaszającym problematyczne zachowania dzieci, proponuję wzmocnienie kompetencji opiekuńczych poprzez zbudowanie lepszej relacji z dziećmi. Ufam, że bezpieczna więź może być czynnikiem chroniącym przed rozwojem zaburzeń u dzieci czy eskalacją zachowań ryzykownych u nastolatków. Pracuję z dziećmi i ich rodzicami zarówno w trybie indywidualnym, jak i podczas sesji rodzinnych lub w diadzie. Na spotkaniach indywidualnych z dziećmi wykorzystuję terapię zabawą i metody dopasowane do możliwości i potrzeb rozwojowych maluchów. Żeby poprawa funkcjonowania u dzieci była efektywna i utrzymywała się w czasie, konieczne jest zaangażowanie opiekunów w proces zmiany. Praca z dorosłymi i młodzieżą prowadzona jest w oparciu o rozmowę, z wykorzystaniem koncepcji psychodynamicznych.

Zapraszam na spotkanie, jeśli Ty lub Twoi bliscy chcecie: 

- zadbać o wzajemne relacje i więź w rodzinie
– wzmocnić kompetencje rodzicielskie
– doświadczać więcej pozytywnych emocji w kontaktach z bliskimi
– określić, czy zachowania dziecka mieszczą się w normie rozwojowej, z uwzględnieniem indywidualnej ścieżki rozwojowej
-
 poradzić sobie z problematycznymi zachowaniami u dzieci w każdym wieku (np.: agresja, kłamstwa, manipulacja, nadpobudliwość, a także obniżony nastrój, nadmierny lęk, wycofanie, objawy psychosomatyczne)
- pomóc dzieciom w przejściu przez sytuację kryzysową (np. rozstanie rodziców, choroba, żałoba)
- zbudować więź z dzieckiem adoptowanym i wesprzeć je w przystosowaniu do nowej sytuacji
– zmienić dotychczasowy sposób funkcjonowania, by poczuć się lepiej w swoim życiu
- uzyskać bardziej adekwatną samoocenę i poczucie własnej wartości
- nawiązywać satysfakcjonujące relacje z partnerem, otoczeniem, rówieśnikami, współpracownikami
- lepiej radzić sobie z frustracją, lękiem, stresem, codziennymi obciążeniami
- przyjrzeć się swoim stanom emocjonalnym, żeby adekwatnie je rozpoznawać, wyrażać i regulować
- odzyskać równowagę po przeżyciu trudnych i traumatycznych doświadczeń

W przypadku niektórych trudności już kilka spotkań z psychologiem pozwala na zauważenie znaczącej poprawy. W problemach rodzinnych i dziecięcych najlepsze efekty przynosi praca z opiekunami, ale bywa, że skuteczniejsza jest terapia dziecka z równoległymi konsultacjami z rodzicem. Niekiedy problem jest tak złożony, że wymaga podjęcia regularnej psychoterapii. Aby móc odpowiedzieć na te pytania, zapraszam na 1-2 spotkania konsultacyjne, po których zaproponuję Państwu optymalną formę pomocy.

Przyjmuję w gabinecie prywatnym w Poznaniu:

Agvita Gabinety Specjalistyczne

ul. Promienista 6

tel. 533 677 877
tel. 533 336 877
tel. 533 334 877

Rejestracja w godzinach 9.00 – 18.00

 

Zapraszam również do kontaktu mailowego: gabinet@psychologiczny.eu